Podere Terrerosse

  • 300 m²
  • 4 sovrum
  • 2 badrum

Villan Podere Terrerosse Rimini med 2 sovrum, som ligger 4 km från Museo del Bottone, har en pool för gästerna. Denna villa, som har utsikt över trädgården, bjuder in gästerna att besöka Verucchios arkeologiska museum, som ligger cirka 15 minuters bilresa bort.

I badrummet finns även en bidé, en separat toalett och en dusch. Det finns också hårtorkar och badmössor för gästernas komfort.

Ett komplett kök i villan Podere Terrerosse är utrustat med kylskåp, ugn och köksredskap. Gästerna kan njuta av en måltid på restaurangen Energy Hamburgeria Bar Ristorante, som ligger mindre än 500 meter bort.

Villan med 2 badrum ligger 4,1 km från Rocca Malatestiana. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget cirka 10 minuters bilresa från Piazza Ganganelli. Rimini flygplats kan nås på 21 minuters bilresa.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Podere Terrerosse Rimini
Casa Carlotta
Mobilpris

Casa Carlotta

9.5
Exceptionellt 2 recensioner
12 m från boendet
USD 433 USD 390
per natt
Villa In Verucchio Near Rimini Beaches, Cleaning Included
Mobilpris

Villa In Verucchio Near Rimini Beaches, Cleaning Included

3 km från boendet
6 Bedroom Nice Home In Rimini
Mobilpris

6 Bedroom Nice Home In Rimini

9.8
Exceptionellt 6 recensioner
7.8 km från boendet
USD 1319 USD 1187
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Rimini Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Stazione Rimini
    11 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi på offentliga platser

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Ridning
    • Fiske

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar
    • Lekplats för barn

    Fritid

    • Säsongsöppen utomhuspool
    • Solsängar
    • Vattenpark
    • Trädgård
    • Grill faciliteter
    • Fritids- och TV-Rum

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Uteplats
    • Trädgårdsmöbler
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 18:00
    Utcheckning: från 09:00 till 10:00
    Licensnummer099014-AT-00955,IT099014C2ZDFD7IMS
    Vanliga frågor
    • Hur mycket kostar det att bo i villan Podere Terrerosse?
      Hyran på villan Podere Terrerosse börjar på 632€ per natt.
    • Har villan Podere Terrerosse en bubbelpool?
      Ja, villan Podere Terrerosse erbjuder en badtunna.
    • Vilka kända landmärken bör vi besöka nära semesterbostaden?
      Gästerna kan besöka Museo del Bottone, som ligger cirka 10 minuters bilresa från semesterbostaden.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Rimini Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Stazione Rimini
    11 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Podere Terrerosse Rimini
    100% Verifierade recensioner

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng